Terapi ve Uygulamalar

Hidroterapi

Suyun iyileştirici gücünün fizik tedavide kullanılması işlemidir. Hidroterapi, gelişmiş tüm rehabilitasyon programlarının olmazsa olmazıdır.

Hidroterapi uygulamalarında Türkiye’de sadece tesisimizde kullanılan termomineralli su, havaya göre 12 kat daha dirençli olduğu için su içi egzersizlerle kasların gelişmesini, kalp ve dolaşım sistemini ve suyun kaldırma kuvvetiyle birlikte egzersiz kapasitesini oldukça arttıran bir tedavi yöntemidir.

Hidroterapi hangi rehabilitasyonlarda uygulanır?

Bel ve boyun fıtığı başta olmak üzere; fibromiyalji, yaygın vücut ağrısı, kalça ve diz ağrısı, spor yaralanmaları, diz ve kalça ameliyatları sonrası rehabilitasyon ve nörolojik(inme ve felç) rehabilitasyonda oldukça etkilidir.

– SU İÇİ EGZERSİZ NEDİR ?

Su içi egzersizler günümüzde fizik tedavinin önemli bir parçası haline gelmiş durumdadır. Su, derinliğine göre artan oranda hastanın ağırlığını azaltmakta, suyun kaldırma kuvveti, eklemlere yük binmesini önlemekte ve eklemleri zorlamadan aktif egzersiz yapmayı kolaylaştırmaktadır.

Su içi basınç, ödemi azaltmakta ve toplardamarlardan kanın kalbe dönüşüne yardımcı olmaktadır. Suyun viskozitesi tüm aktif hareketlerde direnç sağlar ve kasları güçlendirmeye yardımcı olur.

Ayrıca su, rehabilitasyon programı sırasındaki yaralanma riskini azaltır, kasları gevşetir ve hastayı rahatlatır.

Su içi egzersizlerinde hastalara farklı pozisyonlarda egzersiz yaptırılabiliyor. Ayrıca su içi egzersizler, kardiyak kapasiteyi ve denge ve koordinasyonunu da arttırır.

–BEL VE BOYUN TRAKSİYONU NEDİR ?

Türkiye’de ilk ve tek olan traksiyon havuzlarımızda tedaviler, termomineralli suyun içine alınan hastalarda bel için ayaklara, boyun için kollara ağırlık bağlanır. Bu sayede traksiyon, yani çekme işlemini traksiyon aletleri ile birlikte yapılmaktadır.

Bel – Boyun Traksiyonu hangi rahatsızlıklar için uygulanır?

  • Servikal disk hernisi (boyun fıtığı)
  • Lomber disk hernisi (bel fıtığı)
  • Skolyoz (omurga eğrilikleri)
  • Fibromiyalji
  • Boyun ağrısı
  • Sırt ağrısı
  • Bel ağrısı
  • Boyun düzleşmesi

logo

Tuzla İçmeleri ve Kaplıcaları’nın modern yüzü olan “İstanbul Medikal Termal”, Geleneksel Kaplıca ve İçme Kürünün yanı sıra, Modern Hidroterapi ve Fizik Tedavi unsurlarının bir arada kullanıldığı, Türkiye’deki en önemli tesislerden biridir.

Bize Ulaşın

İstanbul Medikal Termal 

 

 

Mail      : [email protected]

İstanbul Medikal Termal Tuzla © 2019

Mesaj Gönder
Canlı Destek
Merhaba, Nasıl yardımcı olabiliriz ?