SAĞLIK BİRİMİ

İstanbul Medikal Termal Otel Sağlıklı Yaşam Paketi

Aktif Yaşam Paketi

Sağlıklı yaşam tatili için 7 gününüzü ayırmanız yeterli olacaktır. Açık ve kapalı havuzlarımızda siz keyfini sürerken, vücudununuz kaplıca suyu ile doldurulmuş havuzlarımızda şifalı suyun minerallerinden istifade etsin. Hidroterapistlerimiz eşliğinde su içerisinde gösterilen hareketlerle kaslarınızı güçlendirin, eklem sıvılarınızı depolayıp kıkırdaklarınızı besleyin ve cildinizin güzelliğine katkıda bulunun, metabolizmanızın en çok ihtiyacı olan D vitaminini doğal yoldan güneşten alın. (Helyoterapi)


Her yıl 7 günlük sağlıklı yaşam tatili, ileriki yaşamınızda kimseye ihtiyaç duymadan kaliteli bir yaşamı sürdürebilmenize yardımcı olacaktır. Gerçekleşen gezi programları ve müzikli gala yemeği gibi sosyal aktiviteler ile tesisimizden ayrıldığınız günden itibaren bir yıl sonraki sağlık tatilinizin özlemini çekmeye başlayabilirsiniz…

DAHA FAZLASI

Hidroterapi

Hidroterapi, herhangi bir rahatsızlığınızı tedavi etmek veya sağlığınızı korumak için suyun kullanılmasıdır. İstanbul Medikal Termal Otel’in şifalı suyu, tedavi edici birçok özelliği bir arada bulundurmaktır. İstanbul Medikal Termal Hotel’deki Hidroterapi alanları:


Hidroterapist eşliğinde su içi egzersizler,
Bel-boyun su altı traksiyon (Bel-boyun fıtığı tedavisi),
Balneoterapi (Kaplıca tedavisi),
Peloidoterapi (Çamur tedavisi) uygulanmaktadır.

İstanbul Medikal Termal Otel Hidroterapi
İstanbul Medikal Termal Otel Ağrı Tedavileri

Ağrı Tedavileri

Ağrı çok karmaşık olmakla birlikte duruma ve bölgeye göre de birçok fizik tedavi ve rehabilitasyon yöntemi bulunmaktadır.


*İstanbul Medikal Termal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Birimi’nde ağrı tedavileriniz, doktor muayeneniz sonrasında belirlenen tedavi programına göre uygulanmaktadır.


Klasik fizik tedavi yöntemleri olan elektro fiziksel ajanların (Sıcak ve Soğuk Uygulamalar, Parafin, TENS, Interferansiyel Akımlar, Diğer Elektrik Akımları, Vakum Uygulaması, US ve Kısa Dalga Diatermi veya Derin Isı) kullanıldığı elektro-terapi seanslarının yanı sıra, termomineralli sularımızda hidroterapistlerle hidroterapi seansları, destek tadavi yöntemleri olarak Peloidoterapi (Çamur tedavisi), medikal masaj gibi geleneksel ve tamamlayıcı tıp yöntemleri uygulanabilir.

El Rehabilitasyonu

El rehabilitasyonu; sinir ve tendon yaralanmaları, kırık sonrası, eklem replasmanları(yenileme), yanık, ampütasyon, karpal tünel sendromu ve çeşitli el cerrahisi operasyonlarından önce ya da sonrasını kapsayan elden omuza kadar bölgenin tedavisidir. Amaç yetersizlik durumunu düzeltmek ve elin işlevlerini eski haline getirilmesidir.

*İstanbul Medikal Termal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Birimi’nde el rehabilitasyonu tedaviniz doktor muayeneniz sonrası belirlenen tedavi programına göre uygulanmaktadır. Elin hareket kabiliyetini, kuvvet ve dengesi sağlayacak egzersizler tedavi seanslarında yürütülürken hastaya düzenli ev programları gerekli splintler önerilebilir. Bu rehabilitasyon hastalığa ve hastanın durumuna göre diğer seanslarıyla doğru orantılı ya da başlıca tedavi olarak yapılabilir.

İstanbul Medikal Termal Otel El Rehabilitasyonu
İstanbul Medikal Termal Otel Skolyoz Tedavisi

Skolyoz Tanı ve Tedavi Çeşitleri

Skolyoz’un en sık görülen semptomu omurganın eğriliğidir. Skolyoz tanısı fizik muayene, X-ray, BT taramaları veya MR gibi görüntüleme teknikleriyle yapılır. Omurga yandan bakıldığında normal eğrilere sahiptir. Ancak önden bakıldığında düz görünmelidir. Kifoz, omurganın öne doğru eğildiği taraftaki omurgada bir eğridir. Lordoz, omurganın geriye doğru büküldüğü taraftan görülen bir eğridir. Üst (servikal) omurgada ve alt (lomber) omurgada normal bir lordoz vardır. Skolyozlu insanlarda, vücudun her iki tarafına ek eğriler ve omurga kemiklerinde bozukluklar vardır, omurgada bir "C" veya bir "S" şekli oluşturarak birbirleri üzerinde gelişirler. Omurga eğriliğinin derecesine ve daha da kötüye gitme riskine bağlı olarak düzenli gözlem, fizik tedavi veya ameliyatla tedavi edilebilir, belirtiler azaltılabilir.

*İstanbul Medikal Termal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Birimi’nde Skolyoz tedavileriniz doktor muayeneniz sonrası belirlenen tedavi programına göre uygulanmaktadır. Skolyoz derecesi ve hastanın durumuna göre tedavi seçenekleri değişiklik gösterebilir. Fizyoterapist eşliğinde klinik pilates, skolyoz egzersizleri, germe ve kuvvetlendirme egzersizlerinin yanı sıra termomineralli sularımızda yüzme ve hidroterapistler ile hidroterapi seansları da uygulanmaktadır.

PRP

PRP (Platelet Rich Plasma) diğer adıyla Trombositten Zengin Plazma; birçok alanda iyileşme sağlamaktadır. PRP, bireyin kendi kanından belirli miktarın santrifüj edilerek kanın ayrıştırılması ve trombositten zengin plazmanın hazırlanıp hiyalüronik asitle karıştırılarak eklemlerin içine enjekte edilmesi şeklinde yapılır. Kanın pıhtılaşmasını sağlayan trombosit uygun durumda doğru şekilde uygulandığında iyileşme ve doku onarımına katkıda bulunur. Kronik tendinopatiler (tenisçi dirseği), diz bağ yaralanmaları, osteoartrit (kireçlenme), kas yaralanmaları, kıkırdak onarımına destek olarak uygulanabilir.

İstanbul Medikal Termal Otel PRP
İstanbul Medikal Termal Otel Refleksoloji

Refleksoloji

Refleksoloji terapi niteliğinde bir masaj tarzıdır. Hem el hem de ayakla çalışılan refleksolojide amaç, el ve ayak tabanlarındaki belirli noktaların özel tekniklerle uyarılması sonucu salgı bezleri ve organların dengelenmesidir. Rahatlama amacıyla uygulanabileceği gibi tedavi alanında da yardımcı önemli bir uygulamadır. Günümüzde fıtıktan felce, depresyondan kalp ve mide sorunlarına kadar birçok hastalık için uygulanmaktadır.

*İstanbul Medikal Termal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Birimi’nde tedavileriniz doktor muayeneniz sonrası belirlenen tedavi programına göre uygulanmaktadır. Ve bu tedavi programlarına destek olarak refleksoloji uygulaması da yapılabilmektedir. Hidroterapi alanımızda özel refleksoloji havuzumuzda yürüyüş şeklinde ya da fizyoterapistlerimiz tarafından refleksoloji masajı olarak uygulanmaktadır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Bel-Boyun Ağrısı

Omurga ağrıları (Bel-boyun, sırt), baş ağrılarından sonra en sık görülen ikinci ağrılardır. Ağrıların çoğu güçsüz çevre kaslardan kaynaklanmaktadır.

Bel-Boyun Düzleşmesi

Boyun ve bel düzleşmesi, omurganın yapısı sayesinde otururken ve ayaktayken gövdemizi destekler. En önemli belirtisi bölgesel ağrılardır. Özellikle oturup kalkarken ve hareket sırasında artar.

Diz ve Omuz Ağrıları

Diz ve omuz ağrılarının sıkışma, fibromiyalji, kireçlenme, sinir yaralanmaları, enfeksiyonlar, boyun fıtığı, metabolik ve iç organ hastalıkları gibi çeşitli nedenleri vardır.

Fibromiyalji Tedavisi

Yaşam kalitenizi ciddi derecede düşüren Fibromiyalji; tükenmişlik sendromu, kronik ağrı sendromu veya kronik yorgunluk sendromu olarak da tanımlanabilir.

Romatizmal Ağrı Tedavisi

Romatizmanın birçok çeşidi vardır, İstanbul Medikal Termal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Birimi’nde her birinin tedavisi ayrı ayrı ele alınarak, tanı koyulduktan sonra tedavi sürecine başlanır.

Kireçlenme (Osteoartrit) ve Romatoid Artrit

Kireçlenme (osteoartrit), dejenerasyona bağlı bir problemdir. İltihabın ön planda olduğu durumlarda ise, “iltihaplı eklem hastalığı” olarak karşımıza çıkmaktadır.

İstanbul Medikal Termal Otel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
İstanbul Medikal Termal Otel Sinir Sıkışmaları

Sinir Sıkışmaları

Karpal Tünel

Karpal tünel sendromu, median sinirin bilek seviyesindeki sıkışması ile oluşur. Özellikle bileğin sürekli aynı hareketleri tekrarlaması ya da romatoid artrit gibi bazı hastalıklar neden olmaktadır. Karpal Tünel sendromu ağrı, uyuşma ve karıncalanma hissi, güçsüzlük gibi belirtilerle ortaya çıkar.  Bu durumların sebebi el bileğinin ortasında bulunan ve ilk 3 parmağa dağılan medyan sinirin bası altında kalmasıdır. Genellikle 40 – 50 yaş arası hanımlarda daha sık görülür. Fizik tedavi ve rehabilitasyon tedavisi sayesinde her zaman cerrahi gerektirmez.


Klasik fizik tedavi yöntemleri olan elektro fiziksel ajanların (Sıcak ve Soğuk Uygulamalar, Parafin, TENS, Interferansiyel Akımlar, Diğer Elektrik Akımları, Vakum Uygulaması, US ve Kısa Dalga Diatermi veya Derin Isı) kullanıldığı elektro-terapi seanslarının yanı sıra, termomineralli sularımızda hidroterapistlerle hidroterapi seansları, destek tadavi yöntemleri olarak Peloidoterapi (Çamur tedavisi), medikal masaj gibi geleneksel ve tamamlayıcı tıp yöntemleri uygulanabilir.

Nörolojik Rehabilitasyon

Felç Rehabilitasyonu

Felç (inme), beyindeki damarların yırtılması veya tıkanması sonucu gelişen klinik bir durumdur. Beyin damarlarındaki tıkanma veya kanama sonucu etkilenen alana yeterli kan gitmez. Buna bağlı olarak vücutta etkilenen bölge veya bölgelerde bazı fonksiyonel bozukluklar meydana gelir.

Serebral Palsi (CP)

Serebral Palsi, bebeklik ya da çocukluk çağının başlarında ortaya çıkan ve vücut hareketlerini ve kas koordinasyonunu kalıcı şekilde etkileyen bir rahatsızlıktır.

Multiple Skleroz (MS)

Multiple skleroz, santral sinir sisteminin yani beynin ve omuriliğin Inflamatuar (yangısal) bir hastalığıdır. Özellikle santral sinir sistemindeki beyaz madde yapıları hastalanır.

Parkinson

Beyinde yer alan dopamin nöronlarının hasara uğraması ile şekillenen dejeneratif hastalığa Parkinson denmektedir.

İstanbul Medikal Termal Otel MS Tedavisi
İstanbul Medikal Termal Otel Bel-Boyun Fıtığı

Bel-Boyun Fıtığı

Boyun omurları arasında yer alan kıkırdağın, omurilik kanalına doğru yer değiştirmesiyle kol bölgesine uzanan sinirlere ve omuriliğe baskı sonucu oluşan bir durumdur.

Akupunktur

Akupunktur, uygulayıcıların vücut üzerinde belirli noktaları uyardığı bir tekniktir. Deriden ince iğneler yerleştirerek uygulanır. Geleneksel Çin Tıbbı’nda kullanılan en yaygın uygulamalardan biridir.

Proloterapi

Proloterapi, yumuşak doku hasarlarının enjeksiyon kullanılarak tedavi edilmesidir. Çoğunlukla kronik kas - iskelet sistemi ağrılarının tedavisini hedefler.

Kuru İğne Tedavisi

İMS tedavisi ya da genel olarak bilinen adıyla kuru iğneleme tedavisi, herhangi bir ilaç olmaksızın sadece iğne ile kas ve yumuşak dokuların uyarılması esasına dayanan bir tedavi yöntemidir.

Ortopedik Rehabilitasyon

Ortopedik rehabilitasyon, kas iskelet sistemi işlev bozukluklarının düzeltilmesiyle ilgili bir tıbbi uzmanlık alanıdır. Kas - iskelet sistemi tüm vücudun kemiklerini, kaslarını, kıkırdaklarını, tendonlarını, bağları ve eklemleri içerir.

Çapraz Bağ Yaralanmaları

Ön çapraz bağ, dizlerde en sık yaralanan bağdır. Yaralanmaların %80’i; futbol, basketbol, kayak gibi sporlarda genellikle çarpışma içermeyen travmalar sonrası olur.

Menisküs

Menisküs, femur (uyluk kemiği) ve tibia (shinbone) arasında bir yastık sağlayan bir kıkırdak parçasıdır. Her diz ekleminde iki adet menisküs kıkırdağı bulunur.

Spor Yaralanmaları

Isınma ya da yeterince esnemeden spor yapmak da yaralanmalara yol açabilir. Burkulma, şişme, diz yaralanmaları, aşil tendon yaralanmaları, rotator manşet yaralanmaları, kırık ve çıkıklar bunlara örnektir.

İstanbul Medikal Termal Otel Ortopedik Rehabilitasyon
İstanbul Medikal Termal Otel Manuel Terapi

Manuel Terapi

Manuel Terapi ve Tedavi Yöntemleri

Ülkemizde henüz yeni bir tedavi yöntemi olsa da ekstremite ve omurga eklemlerindeki ağrıların ve fonksiyonel bozukluklarının tedavi edilmesinde yüzyıldan uzun bir süredir manuel terapi uygulanmaktadır.

Klinik Rijit ve Kinezyolojik Bantlama

Kinezyolojik Bantlama; hareketliliği geliştirmeye yardımcı olmak, eklem kaslarını ve tendonları desteklemek için vücudunuza özel esnek bant şeritlerinin yerleştirilmesi işlemidir.

İLETİŞİM

İSTANBUL MEDİKAL TERMAL HOTEL

Evliya Çelebi Mah. Eşref Sok. No: 13 İçmeler / Tuzla - İstanbul

+90 (216) 225 91 92

EN İYİ FİYAT GARANTİSİ

REZERVASYON YAP KAZANÇLI ÇIK

REZERVASYON YAP

TAKİP EDİN


İstanbul Medikal Termal Otel
Marketing By Hotel Linkage