Menu
MENU
Close

Rezervasyon Numarası : 0 (216) 225 91 92

Sizlere daha iyi hizmet vermek için çalışıyoruz.
 • Kaplıca Spa
 • Kaplıca Hamam
 • Kaplıca Sauna
 • Spa Slide
Galeri Kapat

Kaplıca Kadın/Erkek

Binlerce yıllık Tuzla İçmeler’in doğal kaynak suları tarih kitaplarında yerini çoktan aldı. Kaplıcamızın iyileştirici gücü şimdi sizin hikâyenizdeki yerini almayı bekliyor. Kaplıca havuzlarımız kadınlar ve erkekler olarak ayrı bölümlere sahip. Birçok hastalığın tedavisinde etkili sonuçlar ortaya çıkaran kaplıcamızda rahatlayıp, suyun şifa gücüne inanmanız yeterli.

Kaplıca Kürü

Kaplıca Kürü

Kaplıcalar dünyanın en eski sağlık işletmeleridir.
1 Lt’sinde 1000 Mg üzerinde mineral içeren sulara kaplıca suları ya da şifalı sular denir. Tuzla İçmeler’inin mineralli sularında 4558 Mg mineral bulunmaktadır. Suyun içeriğinde bulunan minerallerin insan üzerindeki fiziksel ve kimyasal etkilerinin en üst düzeyde sunulduğu ve çeşitli terapi havuzlarını da barındıran İ.M.T modern bir kaplıcadır. Kaplıca ruhsatında suyun insan üzerindeki etkileri, belirtilen endikasyonlar sağlık bakanlığında üç profesörden oluşan tıbbi değerlendirme kurulu tarafından belirlenmiştir.
En belirgin olarak romatizmal hastalıklar, ortopedik ameliyat sonraları bel, boyun, sırt ve kas ağrıları, eklem ağrıları, bağışıklık sisteminin güçlü hale getirilmesi, hastalıklara karşı direncin attırılması uygulama alanlarıdır.

SPA

SPA

Kelime anlamı su ile gelen rahatlıktır. Bu sözcük dışında genellikle “Sanus Per Aquam” da kullanılır. Suyun iyileştirici gücünü kullanarak çeşitli rahatsızlıklara çözüm bulmak ve ayrıca estetik ve güzelliği kazanmak amaçlanır.
SPA yöntemlerinin hem ruhsal hem de fiziksel yararları:

 • Kan dolaşımını hızlandırır.
 • Vücuttaki ölü derileri atar.
 • Cilt problemlerini ortadan kaldırır.
 • Sindirim sisteminin düzenli çalışmasına katkı sağlar.
 • Vücuttaki yağların atılmasına ve cildin pürüzsüzleşmesine yardımcı olur.
 • Ruhsal rahatlama sağlar ve uyku bozukluğu, gerginlik gibi sorunların atlatılmasını sağlar.
 • Romatizmal rahatsızlıkların giderilmesine yardım eder.
 • Stres, yorgunluk gibi sorunları giderir ve kişiye enerji verir.
 • Kasları yumuşatır ve eklem rahatsızlıklarını giderir

SPA
TÜRK HAMAMI
TÜRK HAMAMI

TÜRK HAMAMI

Hamamlar, yıkanma ve temizlenme ihtiyaçlarının yanı sıra sağlıklı yaşam için önemli bir sosyal etkinlik yeridir. Yüzyıllardır uygulanan geleneksel bir arınma ritüelidir.

AİLE HAMAMLARI

-    Ayşe Hafsa Valide Sultan Banyosu
-    Gülru Sultan Banyosu
-    Nilüfer Hatun Banyosu
-    Arife Nur-Banu Sultan Banyosu
-    Malhun Hatun Banyosu
-    Mihrimah Sultan Banyosu
-    Mahpeyker Kösem Sultan Banyosu
-    Hürrem Haseki Sultan Banyosu

SAUNA

Günlük yaşam sorunlarından uzaklaşıp ahşap sıcak ve nemli bir odada terleyip gevşeyerek dinlenmenin en iyi yöntemlerinden biridir. Sauna derideki kılcal damarları genişleterek, kan basıncının dengelenmesini sağlar. Vücut ısısını 1-2 derece artırarak savunma sistemini güçlendirir.

BUHAR ODASI (İNHALATORYUM )

BUHAR ODASI (İNHALATORYUM )

Toplu inhalasyon mekanları Cilde nem kazandırarak derin temizlik sağlarken, kaslardaki ağrıların hafiflemesine katkıda bulunur.

BUHAR ODASI (İNHALATORYUM )
MASAJ
MASAJ

MASAJ

Sağlıklı yaşam merkezimizdeki masaj seçeneklerinin içinden kendinize en uygununu terapistlerimize danışarak seçebilirsiniz.

Canlanmaya ve tazelenmeye hazırlanın!
​ 

MASAJ SEÇENEKLERİMİZ

İsveç Masajı: Öfleraj, vibrasyon, friksiyon teknikleri kullanılarak, aromatik yağlar eşliğinde yapılır. Kas gruplarının rahatlamasına ve kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur.
Aroma Terapi Masajı: Aromatik öz yağların keyifli kokusu, duygusal kaynaklı fiziksel rahatsızlıklar üzerinde oldukça etkilidir. Bu amaçla uygulanan masaj 3 farkla yağ önerilir.
Rahatlatıcı, enerji verici ve iyileştirici etkilerinden birini seçebilirsiniz.
Lenfatik Masajı: Lenf sisteminin masaj teknikleriyle bloke olmuş lenf sıvısının serbest akışını sağlayan sinir sistemine etki ederek ağrıları azaltan, vücutta lokal kilo ve selülite yol açan ödem ve toksin atımını sağlar. 
Anti Selülit Masaj:    Selülitli bölgelere özel yağ yakıcı yağ ile uygulanan masaj tekniği, sorunlu bölgelerdeki kan dolaşımını hızlandırarak fazlalıkları giderir, teninize pürüzsüz bir görünüm sağlar.
Bali Masajı: Avuç içi presyon teknikleri ve parmak baskıları ile uygulanan bu masajda kan dolaşımının hızlanması ve kas gerginliğinin azalması amaçlanır.
Refleksoloji Masajı: Ayaklarınızdaki her bir nokta vücutta belirli organ ve dokuları temsil eder. Bu masajda ayak tabanındaki belirli noktalara baskı uygulanarak kişinin fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak kendini iyi hissetmesi sağlanır.