Menu
MENU
Close

Rezervasyon Numarası : 0 (216) 225 91 92

Sizlere daha iyi hizmet vermek için çalışıyoruz.
  • KURUMSAL POSTER
  • Ticaret Odası Belge
  • Afişler
  • Ataturk
Galeri Kapat
istanbul medikal termal

Tarihçe

 1611 yılında meşhur seyyah Evliya Çelebi bölgeye gelir ve Seyahatname’sinde insanların çevre beldelerden akın akın geldiğini, çadırların kurulduğunu, insanların huşu içinde vakit geçirirken bu şifalı sulardan içtiğini söyler.
​Tuzla, İçmeler’in namı yüzyıllar öncesine dayanır. 
Şifa kaynağı Büyük ve Küçük İçmeler’in, M.Ö. 8. yüzyılda Asklepis Şifalı Suları olarak bilindiği söylenmektedir…
 “Öyle bir iç organ temizliği yapıyorlarmış ki
​insan sanki anasından yeni doğmuş oluyormuş ”

​EVLİYA ÇELEBİ   

Başkanın Mesajı

1927 yılında başladığı yolculuğuna tüm hızıyla devam eden Tuzla İçmeleri A.Ş olarak, yepyeni bir Kaplıca anlayışı; yüksek kalitede malzeme ve işçilikle inşa ettiğimiz yeni tesisimiz İSTANBUL MEDİKAL TERMAL’i hizmete sunmaktan onur duyuyorum. Türkiye’deki ilk ve tek Kaplıca Kür Kliniği olan İstanbul Medikal Termal, yenilikçi yaklaşımıyla Geleneksel Kaplıca anlayışı ile Modern Fizik ve Hidroterapi tedavilerini birlikte buluşturarak ülkemize bu alanda yeni bir vizyon getirmeyi hedeflemiştir. 21. yüzyıl Türkiye’sine güvenilir, yenilikçi ve kaliteli hizmet anlayışımızla yeni tesisler kazandırmaktan mutluyuz.

​KÖKSAL KÖSE

Misyon

Tuzla İçmeleri A.Ş.’nin bilinen tarihi Evliya Çelebi Seyahatnamesi’ne (1611 ) dayanıyor. 1927 tarihinde üç iş adamı ve iki doktorla şirketleşmesi ile birlikte Türkiye’nin ilk kurulan şirketlerinden ve sağlık bakanlığından alınan içme ve kaplıca ruhsatı ile (1935) Mineral su, termo mineral su, kaplıca suları ve şifalı sular diye tabir edilen suların insan üzerindeki şifa etkilerinin geleneksel ve modern tıp uygulamaları ile sunulması misyonunu aynı zamanda bu kaynakların ruhsat sahibi olarak vebalini taşımaktayız.

Vizyon

Tuzla içmeleri A.Ş. yüzyıllardan beri içme ve kaplıcaları olarak sağlıklı yaşam ve detoks merkezi olmuş bir işletmenin sahip olduğu mineral su kaynaklarını ,dünyada ekonomisine ve insan sağlığına en üst düzeyde ne şekilde katılıyorsa bizim de en azından o şekilde katmak gibi bir görevimizin var olduğu bilincindeyiz , hatta daha modern ve faydalı hale getirmemiz gibi bir vizyonla yol almaktayız. Geçmişten gelen geleneklerimiz, rutiellerimiz var. Onları terk etmeden, tıbbi çerçevede, kanun ve yönetmeliklerin verdiği imkanlarla yeni modern tesislerimizde en yeni uygulamalarla yeni tesisleri de hedefliyerek, sağlıklı ve kaliteli yaşama, ekonomiye, istihdama katkıda bulunmak ve mevcudumuza yeni hedefler katmaktır.

Sertifika ve Belgeler

Tıbbi Değerlendirme Raporu