Terapi ve Uygulamalar

Elektroterapi

ELEKTRİK AKIMLARI

Ağrı tedavisinde kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır. Uygulama deri yüzeyine yakın sinirlerin elektriksel sinyallerle uyarılması şeklindedir.

TENS tedavisi küçük, taşınabilir ve genelde pille çalışan cihazlar aracılığı ile uygulanmaktadır. TENS cihazları son derece güvenlidirler, uygulama deriye yapıştırılmış elektrotlar vasıtası ile cilt yüzeyine yakın sinir dokusunun çok düşük şiddetli elektrik akımları ile uyarılmasıdır.

VAKUM  ENTERFERANSİYEL

Enterferansiyel akımlar deri rezistansını yenme problemi olmadan, vücut içine alçak frekanslı stimüle edici akımlar gönderirler.

Enterferansiyel akımlar tedavide direk olarak kaslar ve sinirler üzerine etki ederek, iyonik değişimlere yol açar. Lenfatik sistemi stimüle eder. Vakum uygulamasında mekanik stimülüs masaj etkisi yapar; dolayısıyla alçak frekanslı akım ve mekanik stimülus resiprokal olarak birbirlerinin etkinliğini daha da artırırlar.

Enterferansiyel akımlar vücut içinde meydana geldiği için hastalar için tehlikesizdir. Akım devamlı yön değiştirdiği için yanık tehlikesi yoktur. Bu yüzden derideki duyu kaybı, diğer akımlarda olduğu gibi engel teşkil etmez. Derin dokulara verilen dozaj ölçülebilir.

ULTRASON

Ultrason çoğunlukla görüntüleme amaçlı kullanımıyla bilinir. Görüntüleme amaçlı ultrason dalgalarının kullanımına “ultrasonografi” ya da kısaca USG denir. Ultrason enerjisinden tedavi amaçlı da yararlanılmaktadır. Fizik tedavide ultrason terapisi en sık kullanılan tedavi yöntemlerindendir.

Derin dokuda ısınma etkisi yaratır ve gevşemeyi sağlar. Aynı zamanda iyileşmeyi stimüle edici etkisiyle de bir çok tedavide oldukça sık uygulanmaktadır.

PNÖMATİK KOMPRESYON

Lenfatik ve venöz dolaşımının hızlandırılmasıyla tedavi edici etkisi ortaya çıkar. Bu uygulamyla birlikte masaj etkisinin de ağrıları azaltıcı/geçirici özelliği vardır. Sıklıkla ağrı, varis ve ödem tedavisinde kullanılır.


logo

Tuzla İçmeleri ve Kaplıcaları’nın modern yüzü olan “İstanbul Medikal Termal”, Geleneksel Kaplıca ve İçme Kürünün yanı sıra, Modern Hidroterapi ve Fizik Tedavi unsurlarının bir arada kullanıldığı, Türkiye’deki en önemli tesislerden biridir.

Bize Ulaşın

İstanbul Medikal Termal 

 

 

Mail      : [email protected]

İstanbul Medikal Termal Tuzla © 2019

Mesaj Gönder
Canlı Destek
Merhaba, Nasıl yardımcı olabiliriz ?