Covid-19 Bilgilendirme

Güvenli Turizm Sertifikası

Değerli Konuklarımız

Salgının Dünya’da ilk ortaya çıkmasıyla birlikte, temizlik ve hijyen standartlarımızı arttırdık. Misafirlerimizin ve çalışma arkadaşlarımızın sağlığını koruyabilmek adına, ulusal ve uluslararası yetkili mecraları takip ederek, kendi bilgi ağımızı oluşturduk. Misafirlerimiz ve çalışma arkadaşlarımızla iletişimde bulunmayı sürdürdük. Böylelikle bu süreçte tesisimizi hiç kapatmadan, sorunsuz bir şekilde hizmet vermeyi sürdürdük.

T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. İçişleri Bakanlığı başta olmak üzere, yetkili otoritelerin genelge ve tavsiyelerine harfiyen uymakla birlikte, kendi tecrübe ve gözlemlerimiz doğrultusunda da pek çok ilave Covid-19 hijyen önlemlerini uygulamaya geçirdik.

Son olarak; tesisimiz, bünyesinde oluşturduğumuz iç denetimlerin yanı sıra, TSE (Türk Standartları Enstitüsü) tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucunda, bulunduğumuz bölgede “Güvenli Turizm Sertifikası” almaya hak kazanmış ilk tesis olduğumuzu belirtmek isteriz. Uluslararası akredite nitelikte bir denetim ve standardizasyon kuruluşu olan TSE, ilgili kalite standartlarına ve yasal şartlara uygun bir şekilde, düzenli periyodlarda haberli ve habersiz olarak denetimlerini sürdürmektedir.

Giriş/Çıkış İşlemleri

.  Misafirlerimizden araçlarını otele girişleri sırasında görevli kişinin yönlendirmesi ile kendilerinin park etmesi istenir.

.  Misafirlerimiz tesise giriş yaparken ilk olarak maske kullanıyor olmaları gerekir. Maskesi olmayan misafire, steril ambalaj içerisinde tek kullanımlık maske verilir. Ardından sosyal mesafe protokolüne göre sadece giriş işlemlerinin yapıldığı alanda, temassız ateş ölçer ile ölçüm yapılarak kaydedilir. Aynı bölümde yer alan tek kullanımlık kalemlerle gerekli kayıt işlemleri yapılır.

.  Tesise giriş sırasında valizler gerekli hijyen kuralları çerçevesinde misafirlerimizin oda kapılarının önlerine güvenli bir şekilde teslim edilir. Otelden çıkış sırasında ise valizler oda kapısı önünden alınarak misafirlerin araçlarına bırakılır.

.  Tesisimize giriş esnasında ve kalış süresince misafirlerimize, T.C. Sağlık Bakanlığı’nın belirtmiş olduğu protokoller uygulanır; herhangi bir semptom gözlenen misafirlerimiz için “Acil Durum İzolasyon Protokolü” uygulanır ve gerekli önlemler alınarak sağlık kuruluşlarına yönlendirilir.

.  Misafirlerimizin giriş ve çıkış işlemlerinde kullandıkları ilgili tüm cihaz ve malzemeler her kullanımdan sonra dezenfekte edilir.


Sosyal Mesafe Uygulamaları

.  Tesisimizin tüm alanlarında, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak (lobi, fuaye, restoran, resepsiyon deski, spa, havuz çevresi, sağlık birimi, bahçe, teras, personel alanları, mutfak, depolar, mal kabul alanı, v.s.) sosyal mesafe kurallarına göre gerekli oturma/yerleşim düzeni, mesafe düzenlemeleri ve işaretlemeler yapılmıştır.

.  Tesis içerisindeki tüm alanlar; T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. İçişleri Bakanlığı’nın tavsiye ve genelgeleri doğrultusunda sayısal olarak sınırlandırılmıştır.

.  Asansörlerimizin kapasiteleri belirlenmiş olup uyarıcı görseller ilgili alanlara asılmıştır. Aynı aileden/gruptan 4 kişi, birbirini tanımayan misafirlerimizin maksimum 2 kişi bineceği şekilde organize edilmiştir.


Sanitasyon Uygulamaları

.  Covid-19 virüsü klinik bulgular ve yayılım özellikleri bakımından grip virüsüne benziyor ve henüz aşısı ya da özel bir anti viral ilacı bulunmuyor. Virüsün yayılmasının önüne geçmek için en etkili yöntem başta el hijyeni olmak üzere temizlik-dezenfeksiyon sağlamak, teması önlemek ve sosyal mesafeyi korumaktır.

.  Tesisimizde pandemi ilan edilmeden uygulamaya aldığımız; tüm genel alanlar, odalar, personel alanları ve yiyecek & içecek üretim alanlarında, T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı akredite bir firma tarafından hidrojen peroksit gümüş bazlı malzeme ile dezenfekte edilmekte ve bu uygulama düzenli olarak sürdürülmektedir.

.  Sosyal alanlarda kullanılan masa, sandalye gibi malzemelerimiz her kullanımdan sonra dezenfekte edilmektedir.

.  Covid 19 ve olası pandemilere göre hazırlanan temizlik ve hijyen planlarımız doğrultusunda tesisimizin temizlik, hijyen ve dezenfeksiyonunu sağlamaktayız.

.  Sizlerin ve personelimizin temas ettiği yüzeyleri sık sık dezenfektan ve temizlik kimyasalları ile temizlemekteyiz.

.  T.C. Sağlık Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda belirtilen her alanda el dezenfektanlarımız kullanıma hazır bir şekilde bulunmaktadır.


Havuz Temizliği

.  Havuzların temizliği ve dezenfeksiyonu klor ile gerçekleştirilmektedir.

.  Havuz sularımızda lejyonella kontrolü, kimyasal ve mikrobiyolojik kalitesi, yapılan analizlerle aylık olarak izlenmektedir.

.  Havuzlarımızdan günlük olarak aldığımız su örneklerini, günde 3 kez olarak revize ettik. Böylece gerekli tüm test ve kontrolleri, daha sık yapıp kayıt altına almayı sürdürüyoruz.


Oda Temizliği

.  Oda temizliğinde görevli kat personelimiz maske, siperlik ve eldiven kullanarak çalışmaktadır. Her oda temizliğinden sonra kullanılan eldivenler değiştirilmektedir.

.  Tüm yüzeyler temizlendikten sonra önemli noktalar (kapı kolları, klima panosu, kasa düğmeleri, abajur düğmeleri, telefon, tv kumandası, banyo aksesuarları, saç kurutma makinesi ve wc oturakları) rutin olarak dezenfekte edilmektedir.

.  Misafirlerimizin kullanımına sunulan tek kullanımlık buklet malzemeleri(sabun, şampuan, duş jeli, v.s.) dezenfekte edilmekte ve güvenli muhafaza edilmek suretiyle odalara yerleştirilmektedir.

.  Temizlik işlemlerimiz tamamlandıktan sonra odalarımız, en az 2 saat havalandırılmaktadır.

.  Misafirlerimiz odalarına, dezenfekte edilerek ambalajlanan oda kartlarıyla giriş yaparlar.


Ortam Havası Klima Bakımı ve Hijyen

.  Klima santrallerimizde, periyodik ve lejyonella bakımlarımız yapılmakla birlikte, havalandırma filtrelerimiz düzenli olarak temizlenmekte ve değiştirilmektedir.

.  Klima santrallerimiz sürekli olarak %100 taze hava üflemeye programlanmıştır. İçeride kullanılan hava tekrar içeriye girmez.


Termal SPA Alanları

.  Hamam ve masaj alanlarında temizlik ve dezenfeksiyonu, misafir tarafından kullanılsın ya da kullanılmasın her saat başı yeniden yapılır.

.  Temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerini yapan personellerimiz, eldiven, maske ve siperlik gibi kişisel koruyucu donanımları kullanmaktadır.

.  Sauna, Türk Hamamı, Buhar Banyosu alanlarında kullanım süresi 30 dakika olarak belirlenmiş olup, bir sonraki misafirimizin kullanımından önce temizlik ve dezenfeksiyon işlemi yapılmakta, ve yeni kullanım öncesi 15 dakika havalandırılmaktadır.


Çalışma Arkadaşlarımız ile İlgili Uygulamalarımız

.  Personelimizin tesise giriş ve çıkışlarında ateşleri ölçülmekte ve sağlık durumları yakından izlenmektedir. Ateş, grip, öksürük vb. belirtileri olan çalışma arkadaşlarımız için “Acil Durum İzolasyon Protokolü” uygulanır ve gerekli önlemler alınarak sağlık kuruluşlarına yönlendirilir.

.  Çalışma arkadaşlarımız;  tokalaşma, sarılma vb. alışkanlıklarından vazgeçme konusunda bilinçlendirilmiş, teması önlemenin en önemli koşulunun sosyal mesafeyi korumak, koruyucu ekipmanları kullanmak ve el hijyeni başta olmak üzere temizlik ve dezenfeksiyon sağlamak olduğu konusunda eğitilmiştir.

.  T.C. Sağlık Bakanlığı ve ilgili resmi otoritelerin kararlarına göre; kendi çalışma alanlarına göre  tüm çalışanlarımız maske, bone, siperlik, eldiven ve galoş gibi, ilgili koruyucu ekipmanları kullanmaktadır.

.  Personel alanlarımızdaki masalar sosyal mesafe kuralına uygun olarak düzenlenmiştir.

.  Personel ortak kullanım alanlarında yeterli dezenfeksiyon ünitesi bulunmakta ve tüm bu alanlar sosyal mesafe kurallarına göre yeniden düzenlenmiştir.


Atık Yönetimi

Atıklarımız Çevre Yönetim Sistemi’ne uygun olarak ayrıştırılmakta ve bertaraf edilmektedir. Bu kapsamda Covid-19 hijyen atık bertarafı konusuna da hassasiyetle dikkat edilmektedir.

Eğitim Faaliyetleri

.  Coronavirüs ve diğer olası pandemilere ilişkin tüm personelimize hastalık belirtileri, korunma yolları, şüpheli ve acil durumlarda yapılması gerekenlere ilişkin Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan kriterler ve yasal mevzuat doğrultusunda eğitimler vermekteyiz.

.  Hali hazırda uygulamakta olduğumuz hijyen eğitim programlarımıza, başta T.C. Sağlık Bakanlığı olmak üzere ilgili tüm resmi kuruluşların tavsiyeleri üzerine; Covid-19 ile ilgili “Covid-19 Önlemleri Eğitimi” eklenmiştir. Eğitimler akredite kurumlar tarafından verilmektedir.

.  Tüm broşür ve bilgilendirmeleri çalışanlarımızın kolayca ulaşabileceği şekilde tesis içine yerleştirdik. Tüm ilgili materyalleri online ve duyuru şeklinde de personelimizle paylaşmaktayız.

.  Çalışma arkadaşlarımız;  tokalaşma, sarılma vb. alışkanlıklarından vazgeçme konusunda bilinçlendirilmiş, teması önlemenin en önemli koşulunun sosyal mesafeyi korumak, koruyucu ekipmanları kullanmak ve el hijyeni başta olmak üzere temizlik ve dezenfeksiyon sağlamak olduğu konusunda eğitilmiştir.


Yiyecek/İçecek Üretim ve Servis Alanları

.  Restoranlarımızda menü seçenekleri oluşturulmuştur. Dilediğiniz menüler garsonlarımız tarafından servis edilecektir. Garsonlarımız, maske, eldiven ve siperlik kullanmaktadır.

.  Mutfak personelimiz bone, maske, eldiven ve siperlik kullanmaktadır.

.  Misafirlerimize servis edilen tüm gıda ürünlerine ait örnekleri gerekli analizlerin yapılması için günlük olarak alarak, yasal saklama süresi olan 73 saat boyunca şahit numune dolaplarında muhafaza etmeye devam ediyoruz.

.  Kahvaltı hizmetimiz, kişiye özel olarak hazırlanıp ambalajlanmaktadır. Tabağınızı ilk açan siz olursunuz. Kahvaltı sıcakları ise tercihinize göre servis edilir.

.  Öğle, akşam ve diğer ara öğünler ise “A la Carte” ve “Set Menü” olarak servis edilmektedir.

.  Masalarımızda masa örtüsü ve bez peçete bulundurulmayacak olup, tek kullanımlık kağıt peçete, tuz, biber vb. ürünler yine tek kullanımlık ve ambalaj içerisinde servis edilecektir.

.  Çatal, kaşık, bardak, tabak gibi servis anında kullanılan tüm ekipmanlar, her kullanımdan sonra yüksek ısılı makinelerde yıkanmakta ve% 100 hijyen sağlanmaktadır.

.  Restoranlarımızda self servis şeklinde kullanmakta olduğumuz çay ve kahve makineleri kaldırılmış olup, içecekleriniz garsonlarımız tarafından servis edilecektir.


Satın Alma ve Depolama Faaliyetleri

.  Tüm depolama alanlarımız, günlük olarak dezenfekte edilmekte, ısı ve nem değerli düzenli olarak kayıt altına alınmaktadır.

.  Tedarikçilerin tesise girişlerinde temassız ateş ölçerlerle vücut ısıları ölçülmekte ve ateşi yüksek olan tedarikçiler tesise kabul edilmemektedir. Tüm tedarikçilerimizin maske takmaları zorunludur.

CYBER REHABİLİTASYON | CYBERNICX TERAPİ İLE CYBER ROBOTIC CENTER’DA HİZMETİNİZDEYİZ ! 
Detaylı Bilgi

Mesaj Gönder
Canlı Destek
Merhaba, Nasıl yardımcı olabiliriz ?