Sağlık Hizmetleri

Sağlık Hizmetleri

AKTİF YAŞAM VE SAĞLIK PAKETİ

İstanbul Medikal Termalde Oluşturduğumuz sağlıklı yaşam tatilinde 4 yıldızlı otel konforunda dinlenirken aynı zamanda belirli ağrıları olanlar için ağrıların giderilmesi, ağrı problemi olmayanların ise uzun yıllar kaliteli bir yaşam sürdürebilmesini amaç edinilmiştir.

Yaşam standartlarına bağlı olarak 40 – 45 yaşlarından sonra gün yüzüne çıkan bel, boyun, sırt, eklem ve kas ağrılarının giderilmesinin yanı sıra her hangi bir ağrı sorunu ile karşı karşıya olunmamasına rağmen yıllar içerisinde oluşacak fiziksel sağlık problemlerinin erken teşhis edilip giderilmesi ile uzun ve kaliteli yaşamın keyfini size sunmaktayız.


devamını oku

Sağlıklı yaşam tatili için 7 gününüzü ayırmanız yeterli olacaktır. Açık ve kapalı havuzlarımızda siz keyfini sürerken, vücudununuz kaplıca suyu ile doldurulmuş havuzlarımızda şifalı suyun minerallerinden istifade etsin. Hidroterapistlerimiz eşliğinde su içerisinde gösterilen hareketlerle kaslarınızı güçlendirin, eklem sıvılarınızı depolayıp kıkırdaklarınızı besleyin ve cildinizin güzelliğine katkıda bulunun, metabolizmanızın en çok ihtiyacı olan D vitaminini doğal yoldan güneşten alın. (Helyoterapi)

Yaşam koçu eşliğinde bu keyifli vakitler esnasında alınan eğitimler sağlık kazanımınızı sürdürülerek tesisimizden ayrıldığınızda dahi sürekliliği sağlanmaktadır. Bu keyifli vakitler esnasında yaşam koçunuz eşliğinde alacağınız eğitimler sağlık kazanımınızı arttırırken, tesisimizden ayrıldığınızda dahi sürekliliğini sağlamaktadır.

  

Bu keyifli 7 gün başlamadan önce sizi ve vücudunuzun hareket kabiliyetini tanımak için küçük bir sağlık testi parkurumuzdan geçirmekteyiz. Gerçekleştirdiğimiz sağlık testi parkurumuzda öncelikle diyetisyenimiz eşliğinde en uygun yiyecek ve içecek menünüz belirlenirken, Fizyoterapistlerimiz eşliğinde hareket kabiliyetinizi ölçümlemek için yapılan Fiziki Performans Testimiz ile hayatınızın geriye kalan yıllarında kaliteli bir yaşam için size özel ve gününüzün her uygun saatinde uygulamanız gereken fiziki hareketleri gösterip aynı zamanda tatiliniz boyunca uygulamanızı sağlamaktadırlar. Evinizde de yapmanızı teşvik ederek uygulayıp ya da uygulamadığınızı yaşam koçlarımız takip etmektedir. Beslenme şekliniz ve fiziki hareket uygulamalarınızın devamlılığını sağlamak, sizin için olduğu kadar bizim için de önemi bulunmaktadır. Bir sonraki yıl geldiğinizde sizi en az iki yıl daha gençleşmiş ve dinçleşmiş olarak görmek ortak başarımız olacaktır.

  

Sağlıklı yaşam tatilinde 7 gün içerisinde dinlenmiş, eğlenmiş ve sağlığınıza kavuşmuş olacaksınız. Ayrıca İyi Düşünme Teknikleri ve Mutluluk Eğitimi, Doğal ve Doğru Beslenme Eğitimi, Doğru nefes alma teknikleri (Soluma Eğitimi) gibi önemli eğitim sertifikalarına da sahip olacaksınız.

Her yıl 7 günlük sağlıklı yaşam tatili, ileriki yaşamınızda kimseye ihtiyaç duymadan kaliteli bir yaşamı sürdürebilmenize yardımcı olacaktır. Gerçekleşen gezi programları ve müzikli gala yemeği gibi sosyal aktiviteler ile tesisimizden ayrıldığınız günden itibaren bir yıl sonraki sağlık tatilinizin özlemini çekmeye başlayabilirsiniz…