Hakkımızda

Hakkımızda

İSTANBUL MEDİKAL TERMAL HOTEL

Tuzla İçmeler mineral kaynak suları 1300' lü yıllardan bu yana insanlara şifa dağıtmakta ve birçok hastalığa doğal yollarla tedavi imkanı sağlamaktadır. Şifalı suların faydaları Çapa Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji kürsüsü tarafından yapılan deneylerle de onaylanmıştır. Tesislerimizde temel amacımız siz değerli misafirlerimizi tedavi ederken şehrin stresinden uzaklaştırmak, değişik aktivitelerle dinlenmenizi ve eğlenmenizi sağlamaktadır. 


devamını oku

ŞEHİR MERKEZİNDE ZENGİNLİKLERLE ÇEVRİLMİŞ

Tesisimiz; geleneksel kaplıca uygulamaları, Modern Hidroterapi ve Fizik Tedavi unsurlarının bir arada kullanıldığı Türkiye'deki ilk ve tek öncü konsepttir. Uzman doktorlarımız ve fizyoterapistlerimiz eşliğinde termal SPA bölümü, tedavinize destek alternatif tedavi yöntemleri sunarken, terapistlerimizle çeşitli masajlar vücut direncinizi arttırmak ve ruhsal anlamda kendinizi iyi hissetmenizi sağlamak için hizmet vermekteyiz.

Tuzla içmeleri A.Ş. yüzyıllardan beri içme ve kaplıcaları olarak sağlıklı yaşam ve detoks merkezi olmuş bir işletmenin sahip olduğu mineral su kaynaklarını ,dünyada ekonomisine ve insan sağlığına en üst düzeyde ne şekilde katılıyorsa bizim de en azından o şekilde katmak gibi bir görevimizin var olduğu bilincindeyiz , hatta daha modern ve faydalı hale getirmemiz gibi bir vizyonla yol almaktayız. Geçmişten gelen geleneklerimiz, rutiellerimiz var. Onları terk etmeden, tıbbi çerçevede, kanun ve yönetmeliklerin verdiği imkanlarla yeni modern tesislerimizde en yeni uygulamalarla yeni tesisleri de hedefleyerek, sağlıklı ve kaliteli yaşama, ekonomiye, istihdama katkıda bulunmak ve mevcudumuza yeni hedefler katmaktır.

Tuzla İçmeleri A.Ş.’nin bilinen tarihi Evliya Çelebi Seyahatnamesi’ne (1611 ) dayanıyor. 1927 tarihinde üç iş adamı ve iki doktorla şirketleşmesi ile birlikte Türkiye’nin ilk kurulan şirketlerinden ve sağlık bakanlığından alınan içme ve kaplıca ruhsatı ile (1935) Mineral su, termo mineral su, kaplıca suları ve şifalı sular diye tabir edilen suların insan üzerindeki şifa etkilerinin geleneksel ve modern tıp uygulamaları ile sunulması misyonunu aynı zamanda bu kaynakların ruhsat sahibi olarak vebalini taşımaktayız.