ONLİNE REZERVASYON

Sinir Sıkışmaları

REZERVASYON

Yaptırmak ve Bilgi
Almak İçin

Sinir Sıkışmaları

Karpal Tünel

Karpal tünel sendromu, median sinirin bilek seviyesindeki sıkışması ile oluşur. Özellikle bileğin sürekli aynı hareketleri tekrarlaması ya da romatoid artrit gibi bazı hastalıklar neden olmaktadır. Karpal Tünel sendromu ağrı, uyuşma ve karıncalanma hissi, güçsüzlük gibi belirtilerle ortaya çıkar.  Bu durumların sebebi el bileğinin ortasında bulunan ve ilk 3 parmağa dağılan medyan sinirin bası altında kalmasıdır. Genellikle 40 – 50 yaş arası hanımlarda daha sık görülür. Fizik tedavi ve rehabilitasyon tedavisi sayesinde her zaman cerrahi gerektirmez.

*İstanbul Medikal Termal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Birimi’nde karpal tünel tedavileriniz, doktor muayeneniz sonrasında belirlenen tedavi programına göre uygulanmaktadır.

Klasik fizik tedavi yöntemleri olan elektro fiziksel ajanların (Sıcak ve Soğuk Uygulamalar, Parafin, TENS, Interferansiyel Akımlar, Diğer Elektrik Akımları, Vakum Uygulaması, US ve Kısa Dalga Diatermi veya Derin Isı) kullanıldığı elektro-terapi seanslarının yanı sıra, termomineralli sularımızda hidroterapistlerle hidroterapi seansları, destek tadavi yöntemleri olarak Peloidoterapi (Çamur tedavisi), medikal masaj gibi geleneksel ve tamamlayıcı tıp yöntemleri uygulanabilir.