ONLİNE REZERVASYON

Manuel Terapi

REZERVASYON

Yaptırmak ve Bilgi
Almak İçin

Manuel Terapi

Manuel Terapi ve Tedavi Yöntemleri

Ülkemizde henüz yeni bir tedavi yöntemi olsa da ekstremite ve omurga eklemlerindeki ağrıların ve fonksiyonel bozukluklarının tedavi edilmesinde yüzyıldan uzun bir süredir manuel terapi uygulanmaktadır. Yaklaşık bir asırdır ABD ve Avrupa ülkelerinde fakülteleri kurulmuş bir bilim dalıdır. Modern tıpta yerini almış olan manuel terapi teknikleri eklemlere ve/veya ilişkide bulunan yumuşak dokularına yapılan ve el becerileri gerektiren pasif hareketlerdir.

*İstanbul Medikal Termal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Birimi’nde manuel terapi tedavileriniz doktor muayeneniz sonrası belirlenen tedavi programına göre uygulanmaktadır. Uygun durumlarda tedavilere ek ya da sadece manuel terapi yöntemleri de uygulanmaktadır.

Klinik Rijit ve Kinezyolojik Bantlama

Kinezyolojik Bantlama; hareketliliği geliştirmeye yardımcı olmak, eklem kaslarını ve tendonları desteklemek için vücudunuza özel esnek bant şeritlerinin yerleştirilmesi işlemidir. Hareketi kolaylaştırmak, ağrı ve spazmı çözmek için kullanılan bir yöntemdir. Rijit bantlama ise, destek sağlamak ve hareketleri sınırlamak için kullanılır.
Kas – iskelet sistemi ağrılarında, sporcu rehabilitasyonunda, ortopedik rehabilitasyonda, pediatrik hastalarda, nörolojik hastalıklarda, dolaşımsal sorunlarda ve lenf ödemde tedaviye yardımcı olmak amacıyla kullanılmaktadır.