ONLİNE REZERVASYON

Bel – Boyun Fıtığı

REZERVASYON

Yaptırmak ve Bilgi
Almak İçin

Bel – Boyun Fıtığı

Bel - Boyun Fıtığı

Boyun omurları arasında yer alan kıkırdağın, omurilik kanalına doğru yer değiştirmesiyle kol bölgesine uzanan sinirlere ve omuriliğe baskı sonucu oluşan bir durumdur. Bel – Boyun fıtığı omurlar arasında yer alan kıkırdağın aşırı zorlama nedeniyle yerinden kayıp omurilik kanalı içine doğru uzanması sonucu, bacaklara gelen sinirlere ve omuriliğe baskısıyla ortaya çıkan bir durumdur. Fıtık etkilenen kas grubuna bağlı olarak; güçsüzlük, hissizlik, yanma, uyuşma, idrar tutamama ve büyük abdesti kaçırma gibi etkileri vardır. Her bel veya boyun ağrısı fıtık olmamakla birlikte, bu ağrıları insanlar mutlaka hayatlarında birkaç kez yaşamaktadır. Bel – boyun fıtığı araştırılması ve teşhisi çok önemlidir.

*İstanbul Medikal Termal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Birimi’nde Bel – Boyun Fıtığı tedavileriniz, doktor muayeneniz sonrasında belirlenen tedavi programına göre uygulanmaktadır.

Klasik fizik tedavi yöntemleri olan elektro fiziksel ajanların (Sıcak ve Soğuk Uygulamalar, Parafin, TENS, Interferansiyel Akımlar, Diğer Elektrik Akımları, Vakum Uygulaması, US ve Kısa Dalga Diatermi veya Derin Isı) kullanıldığı elektro-terapi seanslarının yanı sıra, termomineralli sularımızda hidroterapistlerle hidroterapi seansları, destek tadavi yöntemleri olarak Peloidoterapi (Çamur tedavisi), medikal masaj gibi geleneksel ve tamamlayıcı tıp yöntemleri uygulanabilir.

Tüm bu tedavi seçeneklerinin yanı sıra Türkiye’de İLK ve TEK Su İçi Bel-Boyun traksiyon uygulaması ile bel-boyun fıtıklarının ameliyatsız çözümünü sizlere sunmaktayız.

Akupunktur

Akupunktur, uygulayıcıların vücut üzerinde belirli noktaları uyardığı bir tekniktir. Deriden ince iğneler yerleştirerek uygulanır. Geleneksel Çin Tıbbı’nda kullanılan en yaygın uygulamalardan biridir.
 
*İstanbul Medikal Termal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon biriminde Akupuntur tedavileriniz doktor muayeneniz sonrası belirlenen tedavi programında tedavilere destek olarak boyun, sırt, bel ağrıları, osteoartrit, diz ağrıları, baş ağrısı (migren vb.) gibi birçok durum için uygulanmaktadır.

Proloterapi

Proloterapi, yumuşak doku hasarlarının enjeksiyon kullanılarak tedavi edilmesidir. Çoğunlukla kronik kas - iskelet sistemi ağrılarının tedavisini hedefler. Enjeksiyonlar bölgede iltihaba yol açar, vücut bölgeye kan ve besin desteğini artırır. Vücut daha sonra onarma ve iyileşme sürecini başlatır. Tedavi seanslarının uzunluğu tedavi edilen bölgeye bağlı olarak değişir. Tedavi genellikle 1 veya 3 hafta aralıklarla gerçekleştirilen 3 ila 6 arasında değişen sayıda seans gerektirir.

Kuru İğne Tedavisi

İMS tedavisi ya da genel olarak bilinen adıyla kuru iğneleme tedavisi, herhangi bir ilaç olmaksızın sadece iğne ile kas ve yumuşak dokuların uyarılması esasına dayanan bir tedavi yöntemidir. Kullanılan iğneler son derece ince olup, işlem sırasında ağrı hissedilmez. Kuru İğne Tedavisi, teknik olarak akupunktura benzer. Ancak kuru iğnelemede, enjeksiyon yerleri akupunktur noktaları değil; ağrılı, hassas ya da tetik noktalardır. Özellikle tetik nokta ve fibromiyalji hastalığının tedavisinde en iyi seçeneklerden biridir. Kuru iğneleme tetik nokta tedavisi (Miyofasyal Ağrı Sendromu), Fibromiyalji, bel ve boyun kireçlenmelerine bağlı ağrılar, Bel ve boyun fıtıkları, Tendinit, kronik tenisçi dirseği, Ağrılı omuz gibi durumlarda kullanılır.